Jump to content

[CS-PZB.PL] Psychopaci Z Bronią

Witamy serdecznie na FORUM Psychopatów!

Zachęcamy gorąco do rejestracji i uczestniczenia w życiu naszego serwera!

ZAREJESTRUJ SIĘ

PSYCHOPACI STILL ALIVE!
145.239.236.13:27030

Postanowiliśmy powrócić do żywych i obecnie posiadamy serwer pod CS:GO - 17 slotów!

Jeżeli chcesz dołączyć i grać razem z nami kliknij poniżej!

POŁĄCZ z SERWEREM

FACEBOOK

Zapraszamy serdecznie na FanPage Psychopatów!

Bądź na bieżąco razem z nami na Facebook'u

>>>>>>>>><<<<<<<<<
NOWOŚCI
  • Witamy Cię na forum Psychopatów z Bronią!
  • Masz pomysł/propozycję odnośnie funkcjonowania serwera CS:GO? Daj znać!
  • Zajrzyj na nasz server CS:GO! IP : 145.239.236.13:27030
  • Usługa kupna VIP już dostępna!
  • NOWE IP SERWERA TEAMSPEAK! -> 137.74.6.19:10174

ID Mod Monitoring IP Sloty Połącz HLTV BanList
1 CS:GO 145.239.236.13:27030 16
2 TS3 137.74.6.19:10174 15

Welcome to Forum Psychopaci z Bronią

Welcome to Forum Psychopaci z Bronią, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Forum Psychopaci z Bronią by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

say woot

Diesel czy bęzyna? + wasze auta.

Recommended Posts

Wprawdzie część forumowiczów jest jeszcze niepełnoletnia, ale również mogą się wypowiedzieć. Który silnik preferujecie, albo posiadacie, no wrzucajcie foty swoich fur, nawet te które mieliście albo macie zamiar kupić.

@Jarvik

Mega fura, tylko blachy jakieś dojczlandzkie.

@ultimate

Też miałem taką Cliówkę, nazywała się Gazela, Źizel, od wiadomej instalacji, 92 rocznik a elektryczne szyby miała :D

Motorower mega ciekawie wygląda, jaka łączna waga ?

Parę fur już objeździłem, zaczynając od :

Opel_Vectra_front_20080118.jpg

renault_clio_1_2_rl_rn_img_6901.jpg

mercedes_benz_klasa_a_w168_170_long_klim

aktualnie :

wuq9.jpg

Planowana jest przesiadka do tego:

Mercedes-Benz_A_180_BlueEFFICIENCY_Urban

Ale to nie jest jeszcze pewne, bo zbieram na motocykl, więc hajs może się nie zgadzać.

Generalnie dużo jeździłem autami z silnikiem Diesel'a jak i na benzyniakach. Osobiście bardziej przypadła mi do gustu benzyna, szczególnie doładowane kompresorem tak jak w CLK. A jak do tego zestawu dochodzi RWD to jest dopiero przyjemność. Kultura pracy benzyniaków jest dużo lepsza, mimo, że nowe silniki wysokoprężne zaczynają brzmieć jak benzyny ( póki temperatura nie spadnie gdzieś do -5*C :D ), lecz kręcenie silnika do 5-6 tysięcy w benzynowych silnikach jest duużo przyjemniejsze. Najgorszym rozwiązaniem moim zdaniem jest dieselowski silnik boxera. Trzeba go mocno kręcić, przez co jest strasznie głośny. Również koszty naprawy/eksploatacji są niższe w benzynach niż dieselach, różnica w tankowanym paliwie jest mniejsza niż koszty naprawy silników wysokoprężnych, a w nich nie jest ciężko awarię. Duże ciśnienia w systemie paliwowym (pompa-przewód-wtryskiwacz) jest częstym powodem awarii, chyba nawet najczęstszym, chociaż osobiście całe szczęście mnie to jeszcze nie spotkało. Poza tym układem, jest jeszcze parę innych rzeczy awaryjnych. Jakby ktoś miał dylemat jaki silnik wybrać walcie śmiało :D pomogę jak mogę.

Motorower mega ciekawie wygląda, jaka łączna waga ?

Rower po zimie będę lakierował.  Nigdy go nie ważyłem więc nie wiem ile może ważyć ze mną. Ogólnie to nie polecam tego budować, zrobiłem nim trochę ponad 1000km większość czasu pracował na granicy swojej wytrzymałości. W pół roku wymieniłem 3 magneta, 2 cewki, 2 świece, 2 fajki, 2 opony i 3 felgi i jedną głowicę. China quality eh ale za to jazda po ścieżkach rowerowych i wyprzedzanie męczących się ludzi bezcenne  :lol:

Ja osobiście posiadam Seata Ibize IV 1.9 TDI (101KM) jak dla mnie silnik bardzo oszczędny (jak sie usram to i poniżej 5l po miescie zejde;D a tak normalnie to 5.5 - 6-max 6.5l a w trasie spokojnie 4.5 albo i mniej przy stalej predkosci powiedzmy 100km/h) a i jak na takie małe autko moc w zupełności wystarczająca:D A co do pytania diesel czy benzyna? mi osobiście bardziej pasuje Diesel uwielbiam to uczucie kiedy załącza się turbinka i gniecie w fotel;D cos pieknego :D w benzynce tez przykladowo 100 konnej nie ma juz takiej frajdy z jazdy...  No i oczywiscie rozmawiamy o manualach nie automatach, dla mnie automat to porazka xD

@kitkat

Przypadała by Ci się wersja z 6-cio stopniową skrzynią biegów :D jeszcze mniejsze spalanie można osiągnąć, plus na autostradzie silnik może pracować na niższych obrotach z większą prędkością. Turbina jest fajna, nie powiem, przyjemny jest jej świst gdy załącza się do pracy, lecz efekt turbodziury już nie jest taki miły. Dlatego wolę kompresory, wspomagają silnik od najniższych obrotów.

Co do skrzyni, też preferuje manualną, czujesz, że panujesz nad autem, choć z drugiej strony automat jest w miarę fajny w mieście, lecz jestem zdania, że automatyka ogłupia. Znam wiele przypadków, gdzie ludzie jeżdżący autami z automatyczną skrzynią biegów sikają pod siebie po spotkaniu z manualnymi.

@tygrysek

_DSC8845.jpg

• Like 1

Gdyby mnie było tylko stać na małą przeróbke to zainwestowałbym chyba każde pieniądze w ten samochód :D Zapomniałem napisać, że ma jedną zajebiście wielką wadę... zawieszenie... nerwy można stracić... ale tak to jest jak samochód ma juz przejechane ponad 180 tys... jak coś pada to po całości. Na szczęście silnik igła więc poważniejsze naprawki na razie mnie nie stresują :D 

Ja niedawno zdałem prawko i też szukam jakiegoś autka, w wakacje pewnie kupię, bo fundusze z 18 się rozpłynęły :(

Jak coś możecie polecić byłoby fajnie :)

Z tego co słyszałem Disel szybciej się psuje i ma droższe częsci, ta cała instalacja itd a znowu benzyna droższa

A póki co podbieram rodzicą

http://www.naszekrosno.pl/files/pict/2012-08-31/brzozow-skoda-fabia-14-mpi-9TU2MTk4Nz_o.jpg

@Sikroa, Skody są ligowe, planuje mieć w przyszłości jako auto rodzinne, raczej z myślą o żonie Skode Yeti, auto idealne dla rodziny :D Polecam test Clarksona Skody Yeti. Ile planujesz wydać na auto, czy ma być praktyczne ( kombi ) czy bardziej taki hothatch?

@Kitkat, To dziwne, musiałeś kupić, jeśli nie brałeś z salony auta z dojechanym zawieszeniem, albo szarżujesz po polskich drogach, bo masz zawieszenie takie jak w Fabiach i Polo, a one robią wiele kilometrów i dają rade. Chociaż 180k to dość sporo,z którego roku Ibiza?

A to moja ulubiona "trasa" :D

lta4.jpg

To audi jak czołg wygląda xD

woot chodzi raczej o jakieś 'początkowe' auto, 5-cio drzwiowe, około 3 tys, tak żeby nie było szkoda jak w coś przywalę :D

Nie chce nie wiadomo czego, tylko żeby jakiś wygląd miało i żeby jeździło przez 2-3 lata, później pomyślę nad czymś ładniejszym.

Proponowałbym Ci jakiegoś japończyka w benzynie + lpg. Diesle warto kupić jedynie jeśli znasz historię auta, i tak naprawdę powyżej 200k km licz się, że powoli Ci uszczelki będą szły. Więc nie opłaca się brać "taniego" diesela, benzyna + lpg pojedzie Ci nawet taniej, dobrze poszukasz, znajdziesz z w miarę nową instalacją, to pojeździsz i 5 lat. Może Mazda 626, Honda Civic, Toyota Corolla.

• Like 1

@Kitkat, To dziwne, musiałeś kupić, jeśli nie brałeś z salony auta z dojechanym zawieszeniem, albo szarżujesz po polskich drogach, bo masz zawieszenie takie jak w Fabiach i Polo, a one robią wiele kilometrów i dają rade. Chociaż 180k to dość sporo,z którego roku Ibiza?  

powiem Ci tak Ibizke mam z 2002r a kupilem ja dopiero rok temu....(ogolnie sprowadzana z Wloch) wiem ze zawieszenie dobre ale fundusze jakie mialem na kupno samochodu byly dosc okreslone (wiec cos za cos)... a zawieszenie przy przejechaniu ok 180 tys km moze sie popsuc jak w kazdym aucie xD jak dla mnie auto powinno miec motor calkowicie niezawodny a blachy czy tez zawieszenie to juz pikus.

Sikora powiem Ci tak to ze diesel czescie sie psuje to nie prawda, wrecz odwrotnie, psuja sie rzadziej ale faktycznie koszty naprawy sa zdecydowanie wieksze niz w benzynie  (np taka turbina przynajmniej 2 tys wyrzucone w naprawe). A co do ceny paliwa to ropa i benzyna stoja na tym samym poziomie :) u mnie to akurat 5.42 za litr i ropy i benzyny. A co do kupna autka do 3 tys. to proponuje CI Forda Fieste albo Opla Corse mam kilku znajomych ktorzy tez mieli taki budzet jak Ty i sa zajebiscie zadowoleni z kupna tych samochodzikow :)

To może na wstępie zaznaczę, że jestem miłośnikiem vw.

Posiadałem forda mondeo mk2 (1.8diesel),vw golfa mk3(1,4bęzyna), honde prelude mk3(2.0bęzyna), vw jette mk2(1.8bęzyna-gaz), obecnie posiadam vw golfa mk2(1.8bęzyna-gaz) lecz ponownie chce kupic jette(1.9diesel).

Osobiście już więcej nie kupie samochodu w gazie, jak dla mnie jest to bardzo h*jowa opcja (każdy ma swoje zdanie na ten temat)

Sikora ja proponował bym Ci golfa mk2 1,6d. W tym silniku nie ma co się popsuć, jeździ na wszystkim niezależnie co wlejesz w niego (normalna ropa, opał, i na oleju pojedzie). Golfy mk2 mają jeszcze jedną sporą zalete, mianowicie jak upolujesz dobry nie składany z 3 to poprostu nie będzie gnił lub będzie się to objawiało w bardzo niewielkim stopniu, jest wykonany tak jak wszystkie samochody powinny być.

Mogę również zaproponować golfa mk3 1.9d lub polówkę (podobnie jak mk2 pojedzie na wszystkim) ale tu możesz mieć już mały problem w znalezieniu takiego w tej kwocie i te modele już w sporym stopniu gniją.

Ostatnio brałem udział w tej imprezie :

http://www.br.skoda-auto.pl/microsites/yetiporywa/

I tak wyszło, że jeździłem nową Skodą Yeti. Bardzo intrygowało mnie to auto, Skoda i SUV, Jeremy Clarkson stwierdził, że to auto roku, wygląda oryginalnie, tak więc prędzej czy później wiedziałem, że trafię za kółko tej fury. Patrząc w przyszłość widziałem to auto, jako rodzinne auto dla żony i dzieciaków, lecz wszystko tylko wydawało się takie piękne. Przede wszystkim straszne buractwo sprzedawców Skody, jak odwiedzałem salony Mercedesa, Mazdy czy Subaru można by powiedzieć, że obsługa biegła do mnie z kawą i fotelem, a w Skodzie pełne olanie klienta. Gdy w końcu sprzedawca raczył ze mną porozmawiać, nie wyglądał na zachęconego egzystowaniem, a co dopiero sprzedaniem komuś auta, jakby był tam za kare. Przejdźmy do auta i konkursu, polegał on na jak najłagodniejszej i płynnej jeździe. Pan sprzedawca montował swojego smartphona w uchwycie na desce, włączał śmieszny program który działał na zasadzie połączenia z GPS i żyroskopem, przez co mierzył prędkość oraz wszystko wstrząsy. Już na samym początku wyśmiałem ten konkurs, bo nie jest to obiektywny konkurs, wszystko zależało od dróg niedaleko salonu Skody, lecz na pana sprzedawce nie zrobiło to wrażenia, tylko wzruszył ramionami i oświadczył, że zaczynamy test. W telefonie miałem podgląd na to jak mi idzie, wskazówka znajdująca się na zielonym polu świadczyła, że idzie mi dobrze, jak schodziła na czarne pole, znaczyło, że wale lipę. Czemu ten konkurs to jeden wielki żart ? Redukując z 3 biegu na 2 "przyrząd pomiarowy" pokazywał mi czarne pole. Ku#@a, przecież to benzyna, nie diesel, redukcja biegu jest tam łagodniejsza. Jadąc dalej, nie udało mi się omijać wszystkie dziury, bo gwałtowne manewry omijania też zaliczane były to złej jazdy. Najlepszym rozwiązaniem było jazda na luzie, serio. Następnie wjechałem na autostradę, myślałem, to sobie odbije tutaj punkty - no wai, dylatacje na wiadukcie zabrały mi punkty -_-

Tak więc, może ktoś z was skoczy do salonu spróbować swoich sił, generalnie czemu by nie, jest to darmowe, lecz polecam coś na uspokojenie. Samo auto z silnikiem 1.4 turbo było dość zrywne, stały 4x4 elektroniczne regulowany, jakieś dodatki offroad zachęcają, poza tym, że ma malutki bagażnik, 400 litrów w aucie tych gabarytów to kpina, wykończone jest twardym plastikiem, ciężko mi było zająć wygodną pozycję, i generalnie w środku to auto było jakby bez duszy, a to chyba największy grzech jaki można popełnić, stworzyć nudne auto.

Sorry Skoda, a miało być tak pięknie.

Skoda-Yeti-Exteriors-2.jpg

generalnie w środku to auto było jakby bez duszy, a to chyba największy grzech jaki można popełnić, stworzyć nudne auto.
Czego można się spodziewać po Niemcu. Auta są robione na jedną modłę, jak siedziałeś w jednym aucie koncernu to odnajdziesz się w każdym szczególnie z grupy VAG  :)