Jump to content

SKLEP VIP pod Counter Strike GO

[CS-PZB.PL] Psychopaci Z Bronią

Witamy serdecznie na FORUM Psychopatów!

Zachęcamy gorąco do rejestracji i uczestniczenia w życiu naszego serwera!

ZAREJESTRUJ SIĘ

PSYCHOPACI STILL ALIVE!
145.239.236.13:27030

Postanowiliśmy powrócić do żywych i obecnie posiadamy serwer pod CS:GO - 19 slotów!

Jeżeli chcesz dołączyć i grać razem z nami kliknij poniżej!

POŁĄCZ z SERWEREM

FACEBOOK

Zapraszamy serdecznie na FanPage Psychopatów!

Bądź na bieżąco razem z nami na Facebook'u

>>>>>>>>><<<<<<<<<

Zombie MOD
145.239.236.238:27015

Zapraszamy Was gorąco na świeżutki serwer ZOMBIE MOD [APOCALYPSE]

Dołącz do nas już teraz klikając poniżej

POŁĄCZ z SERWEREM
NOWOŚCI
  • Witamy Cię na forum Psychopatów z Bronią!
  • Masz pomysł/propozycję odnośnie funkcjonowania serwera CS:GO? Daj znać!
  • Zajrzyj na nasz server CS:GO! IP : 145.239.236.13:27030
  • Usługa kupna VIP już dostępna!
  • NOWE IP SERWERA TEAMSPEAK! -> 137.74.6.19:10174

ID Mod Monitoring IP Sloty Połącz HLTV BanList Zagłosuj
1 CS:GO 145.239.236.13:27030 16
3 TS3 137.74.6.19:10174 15
Sign in to follow this  
Plomien

,,Platforma" (,,El Hoyo'') [2019]

Recommended Posts

,,Platforma" - Galder Gaztelu-Urrutia

Subiektywna ocena: 9,5/10

Moja ocena tego filmu jest wyższa od ocen z filmwebu i innych portali tego typu. Ten film powinien spodobać się nam, skoro nazywamy się psychopatami, bo wątek psychologiczny jest wyraźnie rozbudowany. Osobiście uważam ten film za najlepszą zaraz obok Jokera i Parasite produkcję w ostatnim czasie o ile nie najlepszą od wielu lat. Film całkowicie inny niż wszystkie. Nie ma w nim rutyny, która pojawia się w każdym kolejnym oglądanym filmie. Mnie w tym filmie zafascynowało użycie metafory. Nie jest to prosty film, wymaga skupienia, ale z czasem dostrzega się kolejne nawiązania i symbole. A może to nie jest nawiązanie, może jest to odzwierciedlenie świata? Co symbolizują piętra? Dlaczego w filmie tak odległym od codzienności jest książka Don Kichot? Film podważa jakąkolwiek moralność ludzką, jest bardzo brutalny i bezlitosny. Z początku tajemniczy, po pewnym czasie wydaje się jasny, a na końcu budzi tak wiele pytań, że ja osobiście obejrzałem go drugi raz na drugi dzień, żeby zrozumieć więcej i dostrzec coś nowego, czego wcześniej nie widziałem. Wyszukana, ekskluzywna kuchnia połączona z nietypowym więzieniem, w którym tytułowa platforma zjeżdża z góry na dół raz dziennie wożąc jedzenie dla wszystkich więźniów. Problem w tym, że im niżej jest platforma tym mniej jedzenie na niej się znajduje. Czy w takim razie rozmieszczenie według poziomów i jedzenie, które dojeżdża do danego poziomu jest odzwierciedleniem dzisiejszego świata i klas społeczeństwa? Odzwierciedlenie współczesnego świata bogatych i biednych w wąskim ujęciu dziury? Czy losowa zmiana poziomu, na którym znajdują się więźniowie odbywająca się co miesiąc to odzwierciedlenie losowości życia ludzkiego? Czy książka Don Kichot zawarta w filmie oznacza ,,walkę z wiatrakami", czyli walczenie o zmianę systemu działającego w ,,dziurze" (więzieniu o wielu poziomach wzwyż), które z kolei jest metaforą walki o lepszy świat, która nie przynosi żadnych efektów? Przemyśleń po filmie jest znacznie więcej, a wszystkie doprowadzają do myśli, że tylko geniusz mógł wymyślić tak złożoną fabułę, która zawiera w sobie tyle wątpliwości. W czasie filmu oraz po jego obejrzeniu rodzi się znacznie więcej pytań oraz dostrzec można jeszcze więcej nawiązań. Co ważne w filmie znajdują się liczne symbole, które prowadzą do kolejnych myśli i kolejnych odniesień. Wszystkie opinie z zapowiedzi nie są ani trochę przesadzone. Tego filmu nie da się zapomnieć, ten film jest arcydziełem, które podważa ludzką moralność, szokuje, jest obrazem strachu i okrucieństwa i jest nowym standardem gatunku. Sam film naprawdę wciąga. A interpretować należy nawet to co nie rzuca się w oczy, bo być może skrzypce, które pojawiają się i zagrają w pierwszym ujęciu pokażą co gra pierwsze skrzypce w tym filmie...

The Platform (2019) - IMDb

Zapowiedź: 

Film dostępny od niedawna na platformie Netflix i jeszcze dorzucam link do cda dla nieposiadających.

Link do filmu za darmo w full HD na platformie cda: https://www.cda.pl/video/4899859f6?wersja=1080p

• Like 2